Home » Aktualności » Konkurs „Mistrz pięknego czytania”

Konkurs „Mistrz pięknego czytania”

 

 

Czytanie rozwija rozum młodzieży,
odmładza charakter starca,
uszlachetnia w chwilach pomyślności,
daje pomoc i pocieszenie w  przeciwnościach

Aforyzmu o książce nie potrafię niestety wymyślić. Książki kupuję, zbieram, czytam, nawet je pisuję – i zanadto kocham, aby zbywać je aforyzmami

Julian Tuwim

 

 

W dniu 21 III 2019 r. uczniowie naszej szkoły przystąpili do konkursu „Mistrz pięknego czytania”. Konkurs podzielony był na dwie kategorie wiekowe klasy I-IV i V-VIII. Uczestnicy czytali wybrany przez siebie fragment opowiadania.

Do konkursu przystąpili w I kategorii : Z. Bartyzel, N. Kramm uczennice klasy II i J. Pospieszna, J. Czapiewska klasa III. W II kategorii do zmagań konkursowych przystąpili : A. Musialska, D. Gąbka, J. Mędykowska klas V, Sz. Janiak, D. Pupka uczniowie klasy VII i Z. Janiak, K. Wrona, Z. Kalisz klas VIII.

Uczestników konkursu oceniało jury w składzie – A. Baran nauczyciel j. polskiego, B. Kupczyk bibliotekarz oraz H. Kozłowska nauczyciel edukacji wczesnoszkolnej. Jury nagrodziło : I m. N. Kramm, II m. J. Czapiewska i III m. J. Pospieszna i Z. Bartyzel. W kategorii V-VIII wygrała Z. Janiak, II m. K. Wrona, III m. A. Musialska i D. Gąbka. Każdy uczestnik otrzymał dyplom pamiątkowy a zwycięzcy otrzymali nagrody książkowe. Kolejny konkurs już za rok a teraz zachęcam wszystkich do czytania i odwiedzania biblioteki nie tylko szkolnej.

                                                                                                                                                                                          Bibliotekarz B. Kupczyk

 

Obejrzyj pozostałe zdjęcia …