Home » Aktualności » Świąteczna zbiórka charytatywna

Świąteczna zbiórka charytatywna

            Podobno szczęście to jedyna rzecz, która – jeśli się ją podzieli – zostaje pomnożona. Można by długo zastanawiać się nad sensem tego pozornie paradoksalnego zdania. Aby jednak zrozumieć jego istotę, wystarczy uczynić jeden gest – sprawić innym radość! A nie ma chyba lepszego momentu na czynienie dobra niż okres okołoświąteczny.

            Radości wynikającej z czynienia dobra i niesienia pomocy innym mogli ostatnio doświadczyć uczniowie naszej szkoły, którzy zaangażowali się w zbiórkę słodyczy na rzecz dzieci bardziej potrzebujących. Wszystko zadziało się za sprawą uczennic klasy ósmej – Hani Płachni, Sandry Szaraty i Amelii Ilczuk, które w porozumieniu z Samorządem Szkolnym zorganizowały zbiórkę łakoci, a następnie przekazały wszystko, co udało się zebrać do Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej.

            Ta akcja pokazała nam jedno – sprawianie radości innym może cieszyć! Dzielenie się dobrem może cieszyć! A – parafrazując papieża Franciszka – możliwość powiedzenia sobie wieczorem dzisiaj zrobiłem gest miłości wobec drugiego, daje niesamowitą satysfakcję!

Obejrzyj pozostałe zdjęcia…