Home » Aktualności » Wieczorne śpiewanie pieśni patriotycznych

Wieczorne śpiewanie pieśni patriotycznych

 

Wieczorne śpiewanie pieśni patriotycznych

John Stuart Mill powiedział kiedyś, że wojna, owszem, jest zła, ale nie najgorsza. Zwrócił uwagę, że znacznie gorszy jest stan rozkładu i degradacji uczuć moralnych i patriotycznych, nakazujący myśleć, że nie ma rzeczy wartej wojny.

Obchody setnej rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości to chyba najlepsza okazja, aby w najmłodszych obywatelach rozbudzać miłość do ojczyzny, kształtować poczucie zbiorowej odpowiedzialności za kraj, przypominać historię…

To trudne zadanie i wielki ciężar z nim związany wzięli na swoje barki nasi piątoklasiści; to właśnie oni byli autorami patriotycznej wieczornicy, podczas której wspólnie z zaproszonymi gośćmi próbowali radosnymi pieśniami odtworzyć emocje, jakie towarzyszyły naszym rodakom w listopadzie 1918 roku.

Gdy rozbrzmiewały dźwięki Roty czy Marszu Pierwszej Kadrowej chyba w sercu każdego ze zgromadzonych zrodziło się poczucie dumy z naszej historii, dokonań i bohaterskich czynów naszych przodków. Mamy nadzieję, że uczucia, które wówczas się w Was zrodziły, będą towarzyszyły Wam do końca Waszych dni!

Obejrzyj pozostałe zdjęcia…