Home » Aktualności » Święto Szkoły

Święto Szkoły

 

(…) aby drogę mierzyć przyszłą.

Trzeba koniecznie pomnieć, skąd się wyszło!

(Cyprian Kamil Norwid)

 

Gdy 4 września 2017 roku rozbrzmiał w naszych uszach dźwięk szkolnego dzwonka, wszyscy doskonale zdawaliśmy sobie sprawę z tego, że będzie to rok wyjątkowy i niepowtarzalny. I nie pomyliliśmy się nawet o odrobinę…

W 2018 nasza szkoła obchodziła dwa ważne jubileusze – siedemdziesiątą rocznicę istnienia oraz dziesiątą rocznicę nadania jej imienia Marii Konopnickiej i przekazania sztandaru. Tak wyjątkowe wydarzenia wymagały równie wyjątkowej oprawy.

Przygotowania do uroczystości rozpoczęły się już w połowie roku. Ponieważ szkoła jest miejscem, które bardzo mocno uświadamia wszystkim upływ czasu, postanowiliśmy wykonać folder, w którym opisana została historia placówki, wspomnienia osób z nią związanych, zdjęcia dokumentujące jej rozwój. Później należało zająć się zainscenizowaniem części artystycznej. Postanowiliśmy przygotować przedstawienie, które będzie nie tylko tematyką nawiązywało do naszej patronki, ale stanie się także okazją do zaprezentowania talentów, jakie drzemią w naszych podopiecznych.

Rocznicowe obchody rozpoczęły się 15 czerwca aktem złożenia kwiatów na grobie założyciela szkoły – Wincentego Pańczaka. Sobotnie uroczystości zainaugurowano mszą święta w kościele pod wezwaniem świętego Mikołaja, po której przemaszerowaliśmy na teren boiska szkolnego. Tam odśpiewaliśmy hymn i „Rotę”, a także złożyliśmy wieniec pod pamiątkową tablicą.

Następnie przyszedł czas na przemówienie Pani Dyrektor – wzruszające, poruszające, nawiązujące do historii i tradycji naszej szkoły. Tuż po niej głos zabrali zaproszeni goście. Uroczystość uświetniło bowiem swoją obecnością wiele ważnych dla tego miejsca osób – Starosta Międzyrzecki (który wydarzenie to objął honorowym patronatem) – Grzegorz Gabyelski, Wójt Gminy Przytoczna – Bartłomiej Kucharyk, ksiądz proboszcz Józef Rusin, byli dyrektorzy szkoły – pani Antonina Tarnowska i pan Henryk Kosicki, a także wielu, wielu innych, których można określić wspólnym mianem – przyjaciół naszej szkoły.

Później impreza przybrała charakter mniej oficjalny; wszyscy goście, nauczyciele, absolwenci i przyszli abiturienci mogli obejrzeć ułożony dla nich program artystyczny. Uczniowie przygotowali przedstawienie w konwencji konkursowego „Mam talent”, wcielili się w postaci z tekstów Marii Konopnickiej i zaprezentowali swoje zdolności; pojawił się Stefek Burczymucha z monologiem o poczuciu humoru dorosłych, Pani Matusowa ze swoimi tańczącymi kotkami, mały akrobata – Pan Zielonka, Sierotka Marysia ze swoimi gąskami, a także Janek Wędrowniczek, który pokazał wszystkim, czego nauczył się podczas swoich licznych podróży.

Następnie przyszedł czas na zabawę; dla dzieci przygotowane zostały dmuchane zjeżdżalnie, stoisko ze zwierzątkami z balonów, malowaniem buziek, tatuażami. Można było przekąsić grillowane kiełbaski, pyszne ciasta upieczone przez naszych drogich Rodziców i świeżo przygotowany popcorn. Wieczorem nadszedł czas na zabawę taneczną zorganizowaną przez wierzbińską Radę Sołecką.

Gdyby nie zaangażowanie Dzieci, Rodziców, Sponsorów i wszystkich Przyjaciół naszej szkoły ten wyjątkowy dzień z pewnością nie byłby tak niepowtarzalny. Dziękujemy wszystkim, którzy nas wspierali, służyli radą i dołożyli swoją cegiełkę do naszego WSPÓLNEGO sukcesu.

                                                                                              Anna Baran

35473208_1627939223971964_6460023892885897216_n

Obejrzyj pozostałe zdjęcia …