Home » Aktualności » Wycieczka do Krakowa

Wycieczka do Krakowa

 

(…) odwiąż liny,

opuść bezpieczną przystań.

Złap w żagle pomyślne wiatry.

Podróżuj.

Śnij.

Odkrywaj.

(Mark Twain)

 

Gdy w minionym roku szkolnym szukaliśmy pomysłu na cel naszej corocznej wycieczki, pomyśleliśmy, że ciekawym doświadczeniem byłaby podróż przez trzy stolice Polski. W roku 2017/2018 wybraliśmy się więc do Gniezna. W tym roku przyszedł czas na Kraków.

Przez wielu postrzegany za duchowe serce kraju, uchodzi za jedno z najpiękniejszych miast w Polsce (a według niektórych rankingów także na świecie!) – nie bez kozery. Nas Kraków również oczarował. I nie chodzi tu wyłącznie o jego historię i niezliczoną ilość zabytków. Mowa o czyś innym, nieuchwytnym i nienazwanym; mowa o niepowtarzalnym klimacie, który unosi się pomiędzy krętymi uliczkami, który da się poczuć spacerując po żydowskim Kazimierzu lub obserwując kameralne restauracyjki na Brackiej, o której śpiewał Turnau.

Zanim dotarliśmy do miasta, które stolicą Polski było kilkukrotnie, odwiedziliśmy Park Nauki i Rozrywki w Krasiejowie. Później dotarliśmy do Wieliczki, gdzie czekało nas wieczorne zwiedzanie kopalni. Kolejne dni były bardzo intensywne; zwiedziliśmy Rynek Główny, Sukiennice, jeden z najbardziej rozpoznawalnych kościołów w Polsce – Kościół Mariacki, zajrzeliśmy do Krypty Zasłużonych na Skałce (zwanej także Cmentarzem Wielkich Polaków), widzieliśmy Pałac Biskupi, w którym mieszkał niegdyś Karol Wojtyła. W harmonogramie naszej wycieczki nie mogło oczywiście zabraknąć zamku i katedry na Wawelu oraz Collegium Maius – najstarszego budynku należącego do Uniwersytetu Jagiellońskiego. Wracając do domu obejrzeliśmy jeszcze eksponaty zgromadzone w Muzeum Lotnictwa Polskiego.

Za rok obierzemy kurs na Warszawę. Czy zauroczy nas ona równie mocno jak Kraków? Czy zachwyci nas swoją atmosferą, malowniczością i czarem minionych lat? Zobaczymy. Jedno jest pewne – bez wątpienia podzielimy się tu swoimi wrażeniami!

                                                                                                 E. D, A. B.

bez-tytulu

Obejrzyj pozostałe zdjęcia …