Home » Aktualności » „Jak nie czytam, jak czytam”

„Jak nie czytam, jak czytam”

Biblioteka w Szkole zachęca do wzięcia udziału w akcji

Jak nie czytam, jak czytam.

 

   Uczniowie, nauczyciele naszej szkoły włączyli się do tej akcji i w dniu 8 VI 2018 r. o godz. 10 wszyscy zebraliśmy się na boisku szkolnym aby wspólnie czytać i pobić rekord czytania w jednym momencie. Akcja miała na celu promocję czytelnictwa wśród dzieci i młodzieży oraz zamanifestowanie, że czytają więcej, niż dorośli. W zeszłym roku rekord w czytaniu w jednym momencie ustanowiło 433 532 uczniów. W tym roku staramy się go wspólnie pobić. Planując takie akcje:  „Tak naprawdę chcieliśmy sprawić, by cała szkoła rozłożyła się na trawie i wspólnie poczytała. By uczniowie, którzy na co dzień czytają, zobaczyli, że nie są jedyni, a ci którzy tego nie robią, mieli okazję spróbować, złapać kontakt z biblioteką, wejść w krąg czytelników". czytelników.”  W naszej szkole wspólnie czytało 60 uczniów i 7 nauczycieli pozostali uczniowie byli na wycieczce w Krakowie.

                                                                    B. Kupczyk

Organizatorem całej akcji jest redakcja miesięcznika Biblioteka w Szkole, a organizatorami poszczególnych akcji lokalnych biblioteki szkolne, publiczne i pedagogiczne, szkoły oraz inne instytucje.

35425754_1881013568624124_9091352889728696320_n

Obejrzyj pozostałe zdjęcia …