Home » Aktualności » Wycieczka klas I-III do Ochli

Wycieczka klas I-III do Ochli

22 maja – to data, na która dzieci z klas I-III naszej szkoły czekały z niecierpliwością. Tego właśnie dnia wybraliśmy się na wycieczkę do Muzeum Etnograficznego w Ochli oraz Planetarium w Zielonej Górze.

Wyruszyliśmy tuż po godzinie 8.00. Droga minęła nam bardzo szybko, gdyż cały czas mieliśmy okazję słuchać ciekawych informacji o mijanych obiektach, które przekazywał nam przewodnik – pan Tadeusz Świder.

Na miejscu czekało na nas wiele atrakcji. Dzieci zapoznały się z ginącymi zawodami prezentowanymi przez rzemieślników. Wspólnie zrobiliśmy masło, z którym później zjedliśmy chleb, piliśmy maślankę. Niejedno dziecko prosiło o dokładkę….pycha!!!!Mieliśmy okazję ciąć piłą drewno, nauczyć się tańca ludowego. Zwiedziliśmy całą zagrodę pochodzącą z Krobielewa, w tym dom pani Marii Wereckiej – prababci Kacpra Musialskiego. Gospodarze skansenu przyjęli Kacpra bardzo serdecznie obdarowując go prezentami.

Ogromną atrakcją okazała się przejażdżka bryczką, którą ciągnęła klacz Maja. Na koniec imprezy dzieci zjadły kiełbaski z grilla.

Z zadowolonymi minami, po zakupie wspaniałych pamiątek wyruszyliśmy do Zielonej Góry. Wykorzystując wspaniałą pogodę zjedliśmy na rynku lody. Później udaliśmy się do Planetarium będące częścią Centrum Nauki Keplera. Obejrzeliśmy film „Polaris” pod unikatową konstrukcją widowni z 10-metrową opuszczaną kopułą do pokazów. Podczas seansu słychać było zachwyt dzieci.

Każda dobra zabawa szybko się kończy i należało wracać do domu. Dzieci były zmęczone, ale szczęśliwe.  Około godziny 20.00 czekali na nas przy szkole rodzice.

Szkoda było wracać, bo wycieczki są przecież takie przyjemne. Z niecierpliwością czekamy na następną wycieczkę.

                                                                                                     Anna Zaborska

dsc07152

Obejrzyj pozostałe zdjęcia …