Home » Articles posted by Marta Materna

Author Archives: Marta Materna

Karczma Taberska – Galary- wycieczka klas I- III

10 maja uczniowie klas I- III wybrali się na wycieczkę do "Karczmy Taberskiej"  gdzie odbyły się warsztaty  edukacyjne pod nazwą " Od ziarenka do bochenka". Podczas warszatów dowiedzieliśmy się jak powstaje chleb, poznaliśmy ziarna i mąkę oraz jak przygotowywuje się ciasto chlebowe, formując chlebki, które następnie trafiły do pieca chlebowego. Gotowe wypieki zabraliśmy ze sobą. Następnie przejechaliśmy autokarem do Cigacic, gdzie wyruszyliśmy w rejs po Odrze i Obrzycy galarem na trasie Cigacice- Górzykowo. Około godziny 17:30 zmęczeni, ale zadowoleni wróciliśmy do szkoły.  

 

Święto Konstytucji 3 Maja

 

W tym roku szkolnym uczniowie klasy IV przygotowali przedstawienie z okazji Święta Konstytucji 3 Maja. W wierszu i piosence przybliżyli historię utworzenia konstytucji, która była pierwszą w Europie a drugą na świecie konstytucją.

Obejrzyj zdjęcia … 

 

Międzynarodowy Dzień Książek dla Dzieci

 

MIEDZYNARODOWY DZIEŃ KSIĄŻKI DLA DZIECI

2 kwietnia w naszej szkole obchodziliśmy Międzynarodowy Dzień Książki dla Dzieci. Z tej okazji Samorząd Uczniowski oraz dzieci z kółka czytelniczego przygotowały plakaty zachęcające do czytania. W kąciku czytelniczym każdy mógł usiąść i poczytać swoją lub pożyczoną książkę.

                                                                                                                                      Z. Ziółkowska

Obejrzyj pozostałe zdjęcia …

 

„Znam zabytki mojej gminy i Kościół p.w. Trójcy Świętej w Przytocznej”- Warsztaty architektury sakralnej gminy Przytoczna dla dzieci.

24 maja w naszej szkole odbyły się warsztaty z klocków lego dla dzieci z klas I- III. Podczas zajęć uczniowie pod kierownictwem prowadzącego Prezesa FUNDACJI "NOWOCZESY KONIN" Pana Mariusza Brzęckiego stworzyli budowlę Kościoła p.w. Trójcy Świętej w Przytocznej.

Zajęcia bardzo spodobały wszystkim uczniom i z wielkim zaangażowaniem i pomysłowością tworzyli osiedle domków jednorodzinnych przy kościele. 

Obejrzyj pozostałe zdjęcia … 

 

Sukces naszej uczennicy – Powiatowy turniej wiedzy o bezpieczeństwie „Bezpieczne wakacje z Lupo”

 

Sukces naszej uczennicy – Powiatowy turniej wiedzy o bezpieczeństwie „Bezpieczne wakacje z Lupo”

 

Pragniemy poinformować, że w dniu 24.05.2019 roku ,uczennica szóstej klasy SP Wierzbno Jagoda Sikorska, zajęła III miejsce w Powiatowym Turnieju wiedzy o bezpieczeństwie „Bezpieczne wakacje z Lupo” ,organizowanym przez Komendę Powiatową Policji w Międzyrzeczu. W turnieju wzięło udział 11 uczestników z powiatu międzyrzeckiego.

Uczestnicy zmagali się z zadaniami teoretycznymi i praktycznymi z zakresu wiedzy o bezpieczeństwie, wiedzy o ruchu drogowym oraz pierwszej pomocy przedmedycznej.

Reprezentantka naszej szkoły wyłoniona została podczas wewnątrzszkolnych eliminacji, przeprowadzonych na początku maja. Do konkursu przygotowała i wspierała Jagodę pedagog szkolny – Małgorzata Piasecka.

Warto zaznaczyć, że jeszcze kilka lat temu z takimi zadaniami zmagano się na etapie wojewódzkim, tym bardziej jesteśmy dumni z naszej uczennicy i życzymy Jej dalszych sukcesów!

Obejrzyj pozostałe zdjęcia …

 

 

Grupa-pszczolki

[Not a valid template]

WP_20150612_12_19_52_Pro

[Not a valid template]

54522873_2108189935943621_917693309810376704_n

[Not a valid template]

Wyjazd na mecz Polska- Łotwa

 

Wyjazd na mecz Polska –Łotwa

Dnia 24 III 2019 r uczniowie naszej szkoły wyjechali na mecz naszej reprezentacji do Warszawy, były to eliminacje do ME a nasza drużyna walczyła z Łotwa. Już o godzinie 8,00 wyruszyliśmy na wycieczkę przygotowani do kibicowania. „Droga była i męcząca. Po przybyciu na miejsce udaliśmy się do Muzeum Powstania Warszawskiego, gdzie mogliśmy zobaczyć pamiątki z wybuchu powstania, plan powstania i wiele zdjęć, ulotek z tego czasu. Po zwiedzeniu muzeum udaliśmy się na obiad a później był jeszcze czas na zwiedzanie Warszawy. Udaliśmy się na Plac Marszałka Józefa Piłsudskiego, obejrzeliśmy pomnik poległych w katastrofie smoleńskiej, zwiedziliśmy Starówkę. Kiedy zbliżała się godzina 19,00 udaliśmy się na Stadion PGE Narodowy, tak swój wyjazd do Warszawy wspomina Hania. Kiedy otworzyły się bramy stadionu i mogliśmy już wejść „zobaczyłam jak naprawdę duży jest ten stadion, jak piękny , jak kibice wspólnie odśpiewali nasz hymn to było ogromne wzruszenie. Do samego końca nie mogłam uwierzyć w to, że tam jestem. Było to piękne przeżycie, gdybym mogła pojechała bym jeszcze raz. Zawodnicy nie zawiedli kibiców wygrywając 2 do 0. Tak wyjazd na mecz wspomina Sandra. Dziękujemy organizatorom, Panu Piotrowi Więckowiczowi, Pani B. Kupczyk dzięki którym mogliśmy spełnić swoje marzenia.

                                                                                                                                                                        Sandra, Hania, B. Kupczyk

Obejrzyj pozostałe zdjęcia… 

 

BOHATERON

Organizatorzy akcji jeszcze raz serdecznie dziękują za udział w projekcie BohaterON w Twojej Szkole – części III edycji ogólnopolskiej kampanii BohaterON – włącz historię! i za cierpliwość, jednocześnie przepraszają za spowodowane sytuacją losową opóźnienie w przygotowaniu podziękowań nie tylko dla naszej szkoły.

Większość kartek i listów została już dostarczona Powstańcom i przyniosła im wiele pozytywnych emocji. Uczestnicy walk o stolicę piszą i dzwonią do nas, prosząc, żebyśmy przekazali Państwu, że pocztówki naprawdę do nich docierają, wywołując radość i wzruszenie. Ze względów zdrowotnych nie każdy Bohater jest w stanie odpisać na otrzymaną korespondencję, dlatego będziemy dzielić się z Państwem słowami/listami od Powstańców w naszych mediach społecznościowych (BohaterON na Facebooku i Instagramie) – zachęcamy do śledzenia wpisów.

Ponad to już teraz zapraszają Naszą szkołę do udziału w kolejnej edycji kampanii BohaterON – włącz historię!. Planowany start projektu, to druga połowa 2019 roku.

Podziękowanie: SP w Wierzbnie

Konkurs „Mistrz pięknego czytania”

 

 

Czytanie rozwija rozum młodzieży,
odmładza charakter starca,
uszlachetnia w chwilach pomyślności,
daje pomoc i pocieszenie w  przeciwnościach

Aforyzmu o książce nie potrafię niestety wymyślić. Książki kupuję, zbieram, czytam, nawet je pisuję – i zanadto kocham, aby zbywać je aforyzmami

Julian Tuwim

 

 

W dniu 21 III 2019 r. uczniowie naszej szkoły przystąpili do konkursu „Mistrz pięknego czytania”. Konkurs podzielony był na dwie kategorie wiekowe klasy I-IV i V-VIII. Uczestnicy czytali wybrany przez siebie fragment opowiadania.

Do konkursu przystąpili w I kategorii : Z. Bartyzel, N. Kramm uczennice klasy II i J. Pospieszna, J. Czapiewska klasa III. W II kategorii do zmagań konkursowych przystąpili : A. Musialska, D. Gąbka, J. Mędykowska klas V, Sz. Janiak, D. Pupka uczniowie klasy VII i Z. Janiak, K. Wrona, Z. Kalisz klas VIII.

Uczestników konkursu oceniało jury w składzie – A. Baran nauczyciel j. polskiego, B. Kupczyk bibliotekarz oraz H. Kozłowska nauczyciel edukacji wczesnoszkolnej. Jury nagrodziło : I m. N. Kramm, II m. J. Czapiewska i III m. J. Pospieszna i Z. Bartyzel. W kategorii V-VIII wygrała Z. Janiak, II m. K. Wrona, III m. A. Musialska i D. Gąbka. Każdy uczestnik otrzymał dyplom pamiątkowy a zwycięzcy otrzymali nagrody książkowe. Kolejny konkurs już za rok a teraz zachęcam wszystkich do czytania i odwiedzania biblioteki nie tylko szkolnej.

                                                                                                                                                                                          Bibliotekarz B. Kupczyk

 

Obejrzyj pozostałe zdjęcia …

 

Informacja

Bardzo proszę wszystkich rodziców o odczytanie wiadomości przesłanej przez administratora na librusie. 

Zamki można budować nie tylko z piasku

Pozostałości po rolce papieru toaletowego, opakowania po kremach czy lekach zazwyczaj szybko lądują w koszu na śmieci, lecz tak się nie stało tym razem. Uczniowie klasy VI w ramach nauki rozpoznawania brył i tworzenia własnych modeli, stworzyli niesamowite zabawki dla dzieci – do tego ekologiczne, bezpieczne i takie, których nie spotkacie w żadnym sklepie. Jeśli brakuje wam pomysłów na ponowne wykorzystanie kartonowych opakowań, oto kilka naszych propozycji.

Obejrzyj pozostałe zdjęcia…

Noc Sów w naszej szkole

Po raz kolejny już uczniowie z naszej szkoły uczestniczyli w Nocy Sów. To wydarzenie jest organizowane pod patronatem Stowarzyszenia Ptaki Polskie i poświęcone jest nocnym łowczyniom – sowom. W tym roku uczestnikami tego wydarzenia byli uczniowie klasy trzeciej i drugiej.

W trakcie spotkania dzieci mogły poznać wszystkie gatunki sów gniazdujące w naszym kraju. Rozwiązywały sowie quizy, oglądały film przyrodniczy o sowach autorstwa A. Tabora, przeglądały książki, dzieliły się wiadomościami i spostrzeżeniami na temat tych ptaków. Na koniec powstały piękne rysunki sów poznanych na zajęciach.

                                                                                          Jola Hała

Obejrzyj pozostałe zdjęcia…

Dzień Nowych Technologii w Edukacji

Obejrzyj pozostałe zdjęcia…

 

LUBUSKI KONKURS RECYTATORSKI

Tegoroczny Lubuski Konkurs Recytatorski, będący częścią Programu Promocji Twórczości Dzieci i Młodzieży PRO ARTE obfitował dla nas w wiele sukcesów. Jest nam niezmiernie miło poinformować, że tak wielka ilość uczniów naszej szkoły została doceniona. Podczas prezentacji organizowanych na poziomie gminnym reprezentowało nas dwanaścioro uczniów; cztery uczennice – Alicja Musialska, Julia Mędykowska, Maja Mędykowska i Katarzyna Wrona otrzymały wyróżnienie, a trzy – Julia Czapiewska, Danusia Gąbka i Zuzanna Janiak zostały laureatkami i reprezentowały naszą gminę podczas prezentacji powiatowych. Pomimo ogromnej konkurencji i bardzo wysokiemu poziomowi zmagań na tym szczeblu Zuzannie Janiak, uczennicy klasy VIII udało się otrzymać wyróżnienie. Wszystkim, którzy zdecydowali się zmierzyć z tremą i zaprezentować publicznie swoje umiejętności serdecznie gratulujemy i życzymy sukcesów podczas kolejnych konkursów.

 

Obejrzyj pozostałe zdjęcia …

 

POPOŁUDNIE z PROGRAMOWANIEM

Marcowe obchody Dnia Nowych Technologii w Edukacji.
W piątek, 22.03, od godziny 16:00 chętni uczniowie z klas I-VII  mogą wraz z osobami  towarzyszącymi (rodzice, dziadkowie, rodzeństwo…), wspólnie pracować  i w środowisku programu BlockCAD, który jest bezpłatnym programem, tworzyć komputerowe modele z klocków Lego.

Zapisy u Pani Edyty Dymianowskiej do 21.03

Zabawa karnawałowa klas I- III

„…W karnawale, w karnawale nie siedzimy w domu wcale, przymierzamy wstążki szale, wybieramy się na bale….”

Karnawał to czas balów i zabaw, radości i uśmiechów. Dzieci z klas I-III miały też swój wspaniały bal karnawałowy, który odbył się w naszej szkole 1 marca 2019r. Był to dzień niecierpliwie oczekiwany przez wszystkie dzieci. Tego dnia sala gimnastyczna zamieniła się w salę balową. Dzieci wspaniale przebrane wcieliły się w bohaterów znanych bajek i filmów. Przy dźwiękach muzyki wszyscy wyśmienicie się bawili. Zabawa urozmaicona była różnymi konkursami i pląsami. W czasie przerwy dzieci miały czas na słodki poczęstunek, który przygotowali rodzice.

Wszystkim, którzy przyczynili się do tego, aby nasza wspólna zabawa karnawałowa udała się – bardzo dziękujemy.

                                                                               Jolanta Hała

Dzień chorób rzadkich- zumba w szkole

Obejrzyj pozostałe zdjęcia…

 

Lubuskie Biuro Koncertowe- „Muzyka z wawelskiego grodu- w oryginale i w transkrypcji”

Obejrzyj pozostałe zdjęcia…

Rekrutacja do oddziałów przedszkolnych na rok szkolny 2019/2020

Wnioski obowiązujące podczas rekrutacji w roku szkolnym 2019/2020 do pobrania w zakładce "Dokumenty szkolne".

100 LAT PO POWSTANIU

 

100 LAT PO POWSTANIU

Umarłych wieczność dotąd trwa,

Dokąd pamięcią im się płaci”

( W. Szymborska )

100. rocznicę zwycięskiego Powstania Wielkopolskiego uczniowie klasy VI, VII i VIII Szkoły Podstawowej w Wierzbnie upamiętnili udając się na wycieczkę do Muzeum Powstańców Wielkopolskich im. gen. Józefa Dowbora – Muśnickiego w Lusowie.

Na miejscowym cmentarzu uczciliśmy pamięć bohaterów tamtych ważnych dla Wielkopolski wydarzeń składając kwiaty i zapalając znicze przy grobowcu naczelnego dowódcy powstania – gen. J. Dowbora – Muśnickiego. W narożnikach grobowca uwagę zwracają urny z ziemią katyńską i palmirską, gdzie oddały życie za Ojczyznę obie córki generała: porucznik pilot Janina Lewandowska – jedyna kobieta zamordowana w Katyniu oraz Agnieszka Dowbor – Muśnicka, działaczka konspiracyjna, rozstrzelana przez Niemców w Palmirach. Niezwykle interesującą historię rodziny gen. Muśnickiego usłyszeliśmy przy okazji zwiedzania Sali wystawowej poświęconej właśnie głównodowodzącemu Powstaniem Wielkopolskim i jego rodzinie.

Wnętrza i zbiory muzeum w Lusowie, okraszone opowieściami jego kustosza, zrobiły na nas ogromne wrażenie. Mnóstwo tu fotografii, listów, odznaczeń, albumów, chorągwi, sztandarów, umundurowania, broni. Historia godna podziwu. Warto będzie tu wracać.

Patronujący muzeum gen. Muśnicki mawiał: „Należę do tych ludzi, którzy raz przyjąwszy na siebie obowiązek, starają się i potrafią sumiennie go spełniać.” Niech ta sentencja przyświeca naszym codziennym działaniom.

                                                                                                                                                                                                        Katarzyna Śmigiel

Obejrzyj pozostałe zdjęcia …

 

Jasełka dla Wierzbińskich seniorów i społeczności szkolnej

Obejrzyj pozostałe zdjęcia …

Dzień Babci i Dziadka w przedszkolu

Obejrzyj pozostałe zdjęcia …

 

1 % podatku

Świąteczna zbiórka charytatywna

            Podobno szczęście to jedyna rzecz, która – jeśli się ją podzieli – zostaje pomnożona. Można by długo zastanawiać się nad sensem tego pozornie paradoksalnego zdania. Aby jednak zrozumieć jego istotę, wystarczy uczynić jeden gest – sprawić innym radość! A nie ma chyba lepszego momentu na czynienie dobra niż okres okołoświąteczny.

            Radości wynikającej z czynienia dobra i niesienia pomocy innym mogli ostatnio doświadczyć uczniowie naszej szkoły, którzy zaangażowali się w zbiórkę słodyczy na rzecz dzieci bardziej potrzebujących. Wszystko zadziało się za sprawą uczennic klasy ósmej – Hani Płachni, Sandry Szaraty i Amelii Ilczuk, które w porozumieniu z Samorządem Szkolnym zorganizowały zbiórkę łakoci, a następnie przekazały wszystko, co udało się zebrać do Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej.

            Ta akcja pokazała nam jedno – sprawianie radości innym może cieszyć! Dzielenie się dobrem może cieszyć! A – parafrazując papieża Franciszka – możliwość powiedzenia sobie wieczorem dzisiaj zrobiłem gest miłości wobec drugiego, daje niesamowitą satysfakcję!

Obejrzyj pozostałe zdjęcia…

 

Muzeum Czekolady

Muzeum Czekolady   

1 XII 2018 członkowie SKC udali się na wycieczkę do Muzeum Czekolady w Poznaniu, o godzinie 12,00  powitały nas poznańskie koziołki – Tyrek i Pyrek.                 

Na początku czekoladowej przygody wszyscy wysłuchali  historii od ziarna do tabliczki czekolady – najpierw na zawieszonych grafikach, następnie w filmie. Wizyta  muzeum w Poznaniu to podróż w głąb Afryki i plantacji drzew kakaowca. Tu dowiedzieli się wszystkiego o historii kakao i czekolady, o uprawie i jej drodze do Europy (krótki film ). Zapoznali  się z opakowaniami i przedmiotami związanymi z historią czekolady. Podczas wycieczki mogli spróbować pysznych wyrobów, czyli prawdziwych czekolad, a następnie sami wykonali czekoladę którą każdy mógł zabrać do domu. Po słodkich warsztatach wybraliśmy się z kolegami i koleżankami ze SKC z Międzychodu na Stary rynek w Poznaniu gdzie można już było obejrzeć i kupić świąteczne ozdoby.

                                                                                           B. Kupczyk

Obejrzyj pozostałe zdjęcia …

 

Wojewódzki konkurs historyczny „Wielcy Polacy – twórcy niepodległości”

Wojewódzki konkurs historyczny „Wielcy Polacy – twórcy niepodległości”

Zuzanna Janiak, uczennica klasy 8. Szkoły Podstawowej im. M. Konopnickiej w Wierzbnie pomyślnie przeszła wszystkie etapy wojewódzkiego tematycznego konkursu historycznego „Wielcy Polacy – twórcy niepodległości” zorganizowanego przez Lubuskiego Kuratora Oświaty z okazji 100 – lecia odzyskania przez Polskę niepodległości i uzyskała tytuł FINALISTY, a dzięki temu otrzymała dodatkowe punkty w postępowaniu rekrutacyjnym do średniej szkoły.

Tematyka konkursu obejmowała historię Polski w latach 1864 -1939, ze szczególnym uwzględnieniem realizowanych na gruncie politycznym, militarnym, gospodarczym i kulturalnym działań wybitnych Polaków na rzecz odzyskania i rozwijania polskiej niepodległości. Zuzię do konkursu przygotowywała Katarzyna Śmigiel.

Gratulujemy naszej uczennicy życząc dalszych sukcesów!

Obejrzyj pozostałe zdjęcia …

 

Wieczorne śpiewanie pieśni patriotycznych

 

Wieczorne śpiewanie pieśni patriotycznych

John Stuart Mill powiedział kiedyś, że wojna, owszem, jest zła, ale nie najgorsza. Zwrócił uwagę, że znacznie gorszy jest stan rozkładu i degradacji uczuć moralnych i patriotycznych, nakazujący myśleć, że nie ma rzeczy wartej wojny.

Obchody setnej rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości to chyba najlepsza okazja, aby w najmłodszych obywatelach rozbudzać miłość do ojczyzny, kształtować poczucie zbiorowej odpowiedzialności za kraj, przypominać historię…

To trudne zadanie i wielki ciężar z nim związany wzięli na swoje barki nasi piątoklasiści; to właśnie oni byli autorami patriotycznej wieczornicy, podczas której wspólnie z zaproszonymi gośćmi próbowali radosnymi pieśniami odtworzyć emocje, jakie towarzyszyły naszym rodakom w listopadzie 1918 roku.

Gdy rozbrzmiewały dźwięki Roty czy Marszu Pierwszej Kadrowej chyba w sercu każdego ze zgromadzonych zrodziło się poczucie dumy z naszej historii, dokonań i bohaterskich czynów naszych przodków. Mamy nadzieję, że uczucia, które wówczas się w Was zrodziły, będą towarzyszyły Wam do końca Waszych dni!

Obejrzyj pozostałe zdjęcia…

 

W czasie wojny milczą muzy?

W czasie wojny milczą muzy?

Słowa Cycerona – inter arma silent Musae – sparafrazowane powyżej mówią o tym, że podczas wojny działalność artystyczna schodzi na dalszy plan. Czy jednak nie należałoby poddać sensu tej myśli w wątpliwość? Jeśli byłaby to prawda, to czy narodziłoby się pojęcie poezji tyrtejskiej – nawołującej do walki w obronie ojczyzny, budzącej pragnienie jej obrony? Czy powstałyby przepełnione miłością do ojczystej ziemi, piękne teksty Mickiewicza, Słowackiego, Baczyńskiego, Bełzy? Czy powstałyby kreacje bohaterów, dla których Ojczyzna jest wartością nadrzędną? Pewnie nie…

Setna rocznica odzyskania przez Polskę niepodległości to najlepsza okazja nie tylko do tego, by krzewić i podtrzymywać wśród dzieci postawy patriotyczne, czy przypominać trudną drogę Polaków do wspólnoty wolnych narodów, ale też ukazać dążenia naszych przodków do wolności, ich walkę i zmagania poprzez pryzmat utworów poetyckich; jest to doskonała okazja do tego, by uwrażliwiać dzieci na piękno literatury, utrwalać poczucie dumy narodowej i promować nasze młode talenty.

7 listopada, na pięknie udekorowanej sali gimnastycznej, przed swoimi kolegami i nauczycielami wystąpili młodzi artyści, którzy zaprezentowali przygotowane przez siebie utwory ukazujące piękno i historię naszej Ojczyzny, oddające hołd Jej bohaterom. Wybór tych najlepszych okazał się szalenie trudny, ponieważ wszyscy zachwycili nas swoimi interpretacjami. Po burzliwych naradach wyłoniono laureatów.

W kategorii klas I-III zwyciężyli:

– Julia Czapiewska,

– Julian Dymianowski,

– Jagoda Pospieszna.

W kategorii klas IV-VI:

– Alicja Musialska,

– Wojciech Woźniak,

– Julia Mędykowska.

– Małgorzata Ren

W kategorii klas VII-VIII:

– Zuzanna Janiak,

– Sandra Szarata,

– Katarzyna Wrona.

Wszystkim uczestnikom serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów!

Obejrzyj pozostałe zdjęcia…

 

XXI FESTIWAL PIOSENKI RELIGIJNEJ

XXI FESTIWAL PIOSENKI RELIGIJNEJ Promieniowanie OJCOSTWA”

W dniu 28 X 2018 odbył się już XXI Festiwal Piosenki Religijnej. Organizatorami festiwalu są parafia Trójcy Świętej w Przytocznej i GOK. Festiwal rozpoczął ks. S. Kupiec wspólną modlitwom. Uczestnicy konkursu oceniani byli przez jury w skład którego wchodziły laureatki poprzednich festiwali a przewodniczącym był pan Sławomir Filus. Po powitaniu rozpoczęły się występy dzieci i młodzieży. Wśród uczestników festiwalu wystąpiły 3 uczennice z nasze szkoły- Nikola Kramm z klasy II, Julka Czapiewska z klasy III i Małgosia Ren z klasy VI. Laureatką festiwalu w kategorii klas I-III została J. Czapiewska, M. Ren otrzymała wyróżnienie w kategorii klas IV- VI.

Wszyscy uczestnicy festiwalu otrzymali pamiątkowe dyplomy i upominki a laureaci piękne statuetki anioła. W przerwie występów mogliśmy posłuchać pięknych piosenek w wykonaniu zespołu ze Skwierzyny.

                                                                                         B. K.

Obejrzyj pozostałe zdjęcia …

 

Marsz Niepodległości na trasie Wierzbno – Strychy dla klas I – VIII zakończony ogniskiem

Obejrzyj pozostałe zdjęcia…

Dzień Biało- Czerwony

 

100 LAT NIEPODLEGŁEJ POLSKI

niepodległośc (1)

Pasowanie na ucznia

Badanie słuchu

 

         Zmysł słuchu jest niezmiernie ważny w życiu każdego człowieka, nie każdy jednak na co dzień pamięta jak należy o niego dbać ,żeby służył nam przez długie lata. Prawidłowy słuch umożliwia nam sprawną komunikację, a jego ubytki mogą być przyczyną poważniejszych problemów.

         Szczególnie ważne jest zdiagnozowanie ubytku słuchu u dzieci, ponieważ prawidłowy słuch ma ogromne znaczenie dla ich rozwoju językowego i wpływa na cały proces uczenia .Dlatego żeby jak najszybciej zareagować w przypadku jakichkolwiek problemów, postanowiliśmy przeprowadzić w naszej szkole przesiewowe badania słuchu .

         W każdy piątek października do naszej placówki przyjeżdżały Panie z firmy MARMED S.A, które bezpłatnie przeprowadziły badania niemalże wszystkich uczniów .

         Jesteśmy dumni z postawy Rodziców naszych Uczniów, którzy wykazali tak duże zainteresowanie badaniami i wyrazili na nie zgodę.

         Pani Agnieszka i Pani Andżelika miały mnóstwo pracy, za co jeszcze raz chcemy serdecznie podziękować.

                                                                             Małgorzata Piasecka

Obejrzyj pozostałe zdjęcia…

Pasowanie na przedszkolaka

         30 października wielka uroczystość w grupie przedszkolnej ,,Pszczółki"- pasowanie. Nasze maluszki oficjalnie stały się przedszkolakami. Wszystkie dzieci dzielnie walczyły z tremą i zaprezentowały rodzicom piękny program artystyczny. Potem był poczęstnek i inne atrakcje- skręcane balony i malowanie buziek. To był niezapomniany dzień. Przy okazji dziękujemy rodzicom za zaangażowanie w przygotowwanie uroczystości oraz Radzie Rodziców za wsparcie finansowe (zakup opasek, plakietek i dyplomów):).

                                                                              Natalia Gruszczyńska

Obejrzyj pozostałe zdjęcia…

 

WOJEWÓDZKI KONKURS HISTORYCZNY

 

WOJEWÓDZKI KONKURS HISTORYCZNY

W dniu 25 października dwie uczennice Szkoły Podstawowej w Wierzbnie, Zuzanna Janiak oraz Hanna Płachnia, wzięły udział w zawodach rejonowych Wojewódzkiego Tematycznego Konkursu Historycznego dla uczniów szkół podstawowych, gimnazjalnych, ponadgimnazjalnych i ponadpodstawowych „ Wielcy Polacy – twórcy niepodległości”, organizowanego przez Lubuskiego Kuratora Oświaty.

Tematyka konkursu obejmowała historię Polski w latach 1864 – 1939, ze szczególnym uwzględnieniem realizowanych na gruncie politycznym, militarnym, gospodarczym i kulturalnym działań wybitnych Polaków na rzecz odzyskania i rozwijania polskiej niepodległości.

Z ogromną przyjemnością i dumą informujemy, iż Zuzanna Janiak z klasy 8 została zakwalifikowana na Finał Wojewódzki, który odbędzie się 6 listopada 2018r.

Trzymajmy kciuki za Zuzię!

Szkolna Akcja Witaminka

Obejrzyj pozostałe zdjęcia…

 

Konkurs na „Warzywną Kukiełkę”

W październiku w naszej szkole odbył się konkurs na "Warzywną Kukiełkę", w którym wzieło udział wielu uczniów. Rozstrzygnięcie konkursu następiło w poniedziałek. Zadanie komisji nie było łatwe, ponieważ każda kukiełka była inna i każda miała coś w sobie, ale zgodnie z regulaminem konkursu wygrać mogło tylko troje uczniów jeden z klasy I, jeden z II i jeden z III. 

Klasa I: Witold Kaczmarek

Klasa II: Karina Szymczak

Klasa III: Julia Hoszko

Gratulujemy laureatom i zachęcamy uczniów do włączania się do wszystkich konkursów organizowanych na terenie szkoły i nie tylko. Pomysłodawcą konkursu była Pani Beata Sobczak. Nagrody ufundowała Szkolna Rada Rodziców.

Obejrzyj pozostałe zdjęcia… 

 

XVIII DZIEŃ PAPIESKI

 

XVIII DZIEŃ PAPIESKI

JAN PAWEŁ II

Promieniowanie Ojcostwa”

     16 X 1978 r cały świat obiegła radosna nowina, że nowym papieżem został Polak- Karol Wojtyła. 16 X 2018 r wspominaliśmy 40 rocznicę wyboru papieża. We wszystkich klasach odbyły się katechezy z tej okazji, wspólnie śpiewaliśmy ulubioną pieśń Barkę, na korytarzu szkolnym, przygotowana została gazetka okolicznościowa. Również z tej okazji uczniowie naszej szkoły, dzięki współpracy naszego SKC z SKC z Międzychodu mogli już po raz kolejny kupić „papieskie kremówki”. Cieszą się one wielką popularnościom wśród uczniów i nauczycieli, są naprawdę smaczne. Sprzedaliśmy 150 kremówek część pieniędzy przekazana została na rehabilitację chłopca, który uległ wypadkowi i przebywa w klinice Budzik. Mam nadzieję, że za rok też będziemy mogli je kupić. 

                                                                                 Opiekun SKC

Obejrzyj pozostałe zdjęcia ...

 

UWAGA KONKURS !!!

 

UWAGA

 

W ramach obchodów STULECIA NIEPODLEGŁOŚCI

7 listopada 2018 odbędzie się szkolny, patriotyczny konkurs recytatorski organizowany pod hasłem Piękno ojczyzny w poezji. Konkurs ma na celu podtrzymywanie postaw patriotycznych, przypomnienie historii Polski, ukazanie dążeń Polaków do niepodległości oraz popularyzację polskiej poezji.

 

 

Wszyscy chętni mogą zapisywać się u p. Anny Zaborskiej i p. Anny Baran

 

 

Dzień Edukacji Narodowej

Już od niepamietnych czasów dzień 14 pażdziernika obchodzimy jako Dzień Edukacji Narodowej znany również nieoficjalnie jako Dzień Nauczyciela, eleganckie stroje uczniów i nauczycieli, kwiaty i życzenia powodują że święto to upływa pod znakiem radości i w ciepłej atmosferze. W Szkole Podstawowej w Wierzbnie odbyła się podniosła akademia z udziałem licznej widowni. W atmosferę tego święta wprowadziła wszystkich klasa 6A przekazując Pani Dyrektor, nauczycielom oraz pracownikom obsługi gorące życzenia wraz z oprawą muzyczną. Poniżej foto relacja z uroczystości.

                                                                               Agnieszka Okińczyc

Obejrzyj pozostałe zdjęcia …

 

Dywizjon 303

 

Dzisiaj często spotykamy się ze zjawiskiem

opluwania własnego gniazda.

Ludzie (…) natrząsają się z naszej przeszłości historycznej,

nie doceniają wielkiej ofiary,

każdej kropli krwi wylanej za Naród (…).

To wszystko wskazuje na wielką

potrzebę wołania o szacunek dla dziejów narodowych,

dla trudów pokoleń, które minęły,

dla ich ofiarnej krwi wylanej w powstaniach,

w walce o wolność ojczyzny,

na wszystkich kontynentach (…)

Stefan Wyszyński


Dywizjon 303. Historia prawdziwa. stanowi kawał poprawnego wojennego kina, którego nie trzeba się wstydzić, a zobaczyć warto, choćby po to, aby przypomnieć młodszym pokoleniom, kto przepędził Niemców z jedynego wolnego skrawka nieba w Europie.” To cytat z recenzji Tomasza Zacharczuka, która ukazała się niedługo po premierze filmu Denisa Delićia na jednym z trójmiejskich portali; jednej z wielu recenzji filmu traktującego o bohaterskich czynach Polaków w 1940 roku. Przeglądając je, można odnieść wrażenie, że choć jakość produkcji budzi u wielu pewne zastrzeżenia, to fabuła (oparta na utworze Arkadego Fidlera) jest warta poznania.

Nie nam – laikom – oceniać sposób kreacji bohaterów czy jakość dialogów. Dla nas istotne było coś innego – fakt, iż w filmie w przyzwoity i przystępny sposób opowiedziano o heroizmie naszych pilotów i ich legendarnych dokonaniach. Nie mogliśmy więc go nie zobaczyć…

Od początku września, po tym, gdy Ministerstwo Edukacji Narodowej ogłosiło trwający rok szkolny „Rokiem dla Niepodległej”, postanowiliśmy skorzystać z okazji i zrobić wszystko, aby każdemu członkowi naszej niewielkiej, szkolnej społeczności uświadomić, jak zawiłe i trudne były losy naszego narodu; skorzystać z okazji, aby uzmysłowić młodzieży, jak wielu było Polaków, którzy wpływali nie tylko na losy naszej ojczyzny ale i na losy świata. Wspólnie postawiliśmy sobie więc za cel pokazanie uczniom (korzystając przy tym ze wszystkich możliwych sposobów), jak wiele wysiłku kiedyś włożono, abyśmy my wszyscy mogli się dzisiaj cieszyć wolnością.

Zgodnie z tym, czego się spodziewaliśmy film zrobił na uczniach klas VI-VIII piorunujące wrażenie. Salę kinową opuszczali bardziej cisi, zamyśleni, pełni zadumy… U kilkorga, tuż po napisach końcowych, można było dostrzec szkolące się oczy. Taki widok i w nas wzbudził wzruszenie. Być może, aby młodzi ludzie zechcieli pochylić się nad naszą przeszłością, nad naszą trudną i złożoną historią, aby zechcieli „wgryźć się” w nią, muszą poznawać ją wszystkimi zmysłami, wykorzystując elementy kultury audiowizualnej? Być może właśnie film, muzyka, zaanimowany obraz są kodami najbardziej zrozumiałymi dla młodego odbiorcy? Jeśli tak – oby więcej takich produkcji.

                                                                                                         A.B

A oto kilka opinii naszych uczniów na temat filmu:

Gabrysia Czoszyk: Moim zdaniem film „Dywizjon 303” jest świetny, choć przez żywą akcję trudno było zrozumieć niektóre sceny. Bardzo mi się podobało, gdy na końcu pokazano, jak bardzo aktorzy byli podobni do odgrywanych przez siebie postaci historycznych.

 

Jagoda Sikorska: Moim zdaniem film był rewelacyjny. Fabuła była ciekawa (bo i lotnicy, którzy wykazali się ogromną odwagą byli wspaniali). Wzruszający był dla mnie moment, gdy pokazano archiwalne nagrania, a także, gdy zginął jeden z Polaków. Podobieństwo aktorów do odgrywanych bohaterów było ogromne. Wszyscy, którzy znają historię dywizjonu będą zafascynowani filmem.

 

Gosia Ren: „Dywizjon 303” podobał mi się. Ma ciekawą fabułę, ukazuje męstwo, odwagę i bohaterską postawę polskich lotników. Polecam jednak, aby przed obejrzeniem filmu zapoznać się z historią pilotów dywizjonu – na pewno ułatwi to zrozumienie akcji.

BOHATERON W NASZEJ SZKOLE

Strona główna

 

Lekcja otwarta- wytwarzanie prądu z warzyw i owoców

Obejrzyj pozostałe zdjęcia …

 

Sukces Szkoły Podstawowej w Wierzbnie Podsumowanie Programu Wspierania Zdolności i Talentów „Lubuscy Poszukiwacze Talentów”

Nauka w szkołach

powinna być prowadzona w taki sposób,

aby uczniowie uważali ją za cenny dar,

a nie za ciężki obowiązek”

 

Albert Einstein

 

Sukces Szkoły Podstawowej w Wierzbnie

Podsumowanie Programu Wspierania Zdolności i Talentów „Lubuscy Poszukiwacze Talentów”

 

Na początku ubiegłego roku wśród naszej niewielkiej społeczności szkolnej przetoczyła się dyskusja na temat słów Howarda Gardnera. Amerykański psycholog stwierdził bowiem, że szkoła powinna znacznie mniej czasu poświęcać na klasyfikowanie uczniów według uzyskiwanych przez nich ocen, a więcej na odkrywanie ich naturalnych predyspozycji czy uzdolnień i rozwijanie ich. Mimo iż dyskusja była burzliwa, jednogłośnie stwierdziliśmy, że każde dziecko rodzi się z potencjałem do uczenia się, a to, jak jego możliwości zostaną wykorzystane zależy w dużej mierze od otoczenia w którym funkcjonuje – wzrasta i rozwija się. Postanowiliśmy zrobić wszystko, aby te warunki w naszej szkole były jak najlepsze i zgłosiliśmy się do organizowanego przez Kuratorium Oświaty Programu Wspierania Zdolności i Talentów.

Dziś, 27 września w Szkole Podstawowej nr 1 w Międzyrzeczu odbył się uroczysty finał tej wyjątkowej inicjatywy. Gośćmi honorowymi byli Lubuska Kurator Oświaty – Pani Ewa Rawa, Lubuski Wicekurator Oświaty – Pani Katarzyna Pernal – Wyderkiewicz, Dyrektor Wydziału Rozwoju Edukacji – Pani Magdalena Machowska oraz Wicedyrektor Wydziału Rozwoju Edukacji – Pan Grzegorz Rados. To znamienite towarzystwo uhonorowało laureatów konkursu, wśród których znalazła się… Szkoła Podstawowa im. Marii Konopnickiej!

Do programu „Lubuscy Poszukiwacze Talentów” przystąpiło 131 szkół z całego województwa lubuskiego. Nasza szkoła zdobyła brązowy laur w kategorii szkół podstawowych, co oznacza, że staramy się stwarzać optymalne warunki, w których ujawnić i rozwinąć będą mogły się wszelkie uzdolnienia i talenty. A jak zapewne większość z Was wie – mamy ich co niemiara!

„CZARY- MARY OKULARY”- Zbieramy okulary na misje

W szkole do 10 października trwa akcja "CZARY- MARY OKULARY". Zbieramy okulary korekcyjne "+" i "-" , które zostaną przekazane potrzebującym na misjach:) Zachęcamy do włączenia się do akcji fundacji "Redemptoris Missio", zróbmy porządki i pomóżmy potrzebującym 🙂 Taki mały gest a tak wiele znaczy 🙂 

Zbiórka w sali numer 4 (klasa I).

                                                           Koordynator akcji: Marta Materna

XXXV Masowy Bieg im. Tomasza Hopfera

Obejrzyj pozostałe zdjęcia …

 

Akcja „Sprzątanie Świata”

Obejrzyj pozostałe zdjęcia …